بکهو لودر

بکهو لودر

ساخت و فروش اتچمنت بکهو لودر توسط مجموعه تولیدی صنعتی تارا.

حفاری زمین، خاک برداری و جابجایی خاک در مشاغل راهسازی و معدن از عملیاتی بود که انجام آن توسط انسان بسختی صورت میگرفت که معایبی مثل سرعت پایین و خطرات جبران ناپذیر را داشت که با پیدایش ماشین آلات سنگین و پیشرفت این ماشین آلات عملیات راهسازی و معدن برای اشخاص آسان تر و با سرعت بیشتری همراه شد، در ادامه به پیدایش بکهو لودر، کاربرد و اتچمنت های آن خواهیم پرداخت، برلای اطلاعات بیشت تز تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

تاریخچه بکهو لودر

بکهو یا بیل مکانیکی یا بکهو لودر که ادغام شده از یک لودر و بیل مکانیکی است با ظاهری بزرگ و عجیب اختراع شد که در ادامه به بررسی ماشین بکهو و کاربرد اتچمنت بکهو میپردازیم.

ایلیام اوتیس در سال 1836 میلادی اولین بکهو لودر را ساخت و جیمز وات اهل اسکاتلند به همراه متیو بولتون انگلیسی به توسعه و ارتقاء ان کمک کردند که این توسعه منجر به دو برابر شدن گودبرداری در مقایسه با گودبرداری توسط انسان شد.

در اوایل شروع به کار بکهو لودر این ماشین روی ریل راه آهن حرکت میکرد با گذشت زمان بکهو لودر ساده به بیل مکانیکی بخار تبدیل شد که بجز حفر و جابجایی خاک و سنگ در کارهای سبک راهسازی در ساختن کانال، خطوط راه آهن، معادن باز و حتی کارخانه های بزرگ بسیار دارای اهمیت بود.

از پیشرفتهای چشمگیر بکهو لودر با بیل مکانیکی بخارکه توسط شرکت کاترپیلار انجام گرفت؛ حفر و جابجایی خاک بدون راه رفتن بر روی ریل راه آهن، تبدیل موتور بکهو لودربه موتور دیزلی و الکتریکی، پیاده کردن سیستم چهار چرخ روی این ماشین توسط Hy-Dynamic و تغییر بازوی پشتی جهت تبدیل بیل مکانیکی به یک بیل مکانیکی خمیده توسط شرکت کاترپیلار و جون دییر و در نهایت مرحله جدید ارتقاء این دسته از ماشین آلات بیل مکانیکی هیدرولیک توسط ویلیام اوتیس با ویژگی سرعت بالا و افزایش عملکرد جهت پیشبرد کار مهندسین رونمایی شد.

از بیل مکانیکی جرثقیل برای تفکیک کارهای راهسازی، ساختمانی وعمرانی بسیار با استقبال زیادی در پروژه های بزرگ و مهم از جمله پروژه پاناما روبرو شد.

بیل مکانیکی بکهو

همچنین مجموعه تارا علاوه بر ماشین بکهو لودر، تولید کننده جلوبند بکهو می باشد تا افرادی که در زمینه راهسازی تهیه بکهو لودرذ برایشان دشوار بوده تنها با داشتن تراکتور و یا مینی لودر بیل بکهو مکانیکی را تهیه کرده و بر روی ماشین خود نصب نمایند، برای کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با بیل مکانیکی بکهو قابل نصب بر روی مینی لودر به لینک زیر مراجعه کنید.

بیل بکهو جلوبند بابکت

همچنین برای اطلاعات بیش تر در رابطه با بیل مکانیکی تراکتور به لینک زیر مراجعه کنید.

بیل تراکتور

بکهو لودر
بیل مکانیکی بکهو

ماشین بکهو لودر چیست؟

بکهو لودر یک تراکتور خودگردان دارای دو اتچمنت اصلی با نام بیل مکانیکی و بیل بکهو که محل قرار گیری آن در جلو لودر است.

محل نصب بیل بکهو یا بیل عقب در عقب لودراست، بکهو لودر اغلب در کار و پروژه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر کارایی شباهت زیادی به تراکتور های دیگر دارد با این تفاوت که بعد از تخلیه بار مجددا به محل تخلیه باز میگردد و در ابعاد متعدد متناسب با نوع عملکردشان در مشاغل مختلف اعم از مشاغل عمرانی، معدن، ساختمانی و حتی در زمینه کشاورزی در مزارع هم دیده می شوند ساخته می شوند.

همچنین سازنده های بکهو لودر از یکسری امکانات بکهو لودر مانند قفل دیفرانسیل، کابین با امکانات رفاهی برای راحتی راننده، دکل عقب دیفرانسیل، بیل جلو چند کاره، آکسل محرک جلو برای افزایش کارایی استفاده می کنند.

فرق بکهو لودر با بیل مکانیکی

بیل مکانیکی یک اتچمنت یا جلوبند است که در جلو بکهو لودر که اسم یک نوع تراکتو میباشد سوار می شود و قابل جدا شدن است نحوه تعویض و سهولت جدا کردن اتچمنت از بکهو لودر تا حد زیادی به سازنده آن بستگی دارد که مجموعه تولیدی صنعتی تارا بابکت اولین تولید کننده اتچمنت تراکتور و بابکت در ایران و بزرگترین تولید کننده بیل بکهو یا بیل مکانیکی بکهو است.

کاربرد ماشین بکهو لودر

بکهولودر اغلب در پروژه های سبک ساختمانی، عمرانی جهت کارهای خاکبرداری و بارگیری برای کامیون های حامل بار خاک، لایروبی و کندن مسیر کانال ها که فعالیت در کانال ها از مهمترین پیشرفت بکهو لودر بحساب می آمد همچنین از دیگر کاربردهای بکهو لودر حمل و جابجایی شاخه های درختان در مشاغل باغداری و کشاورزی است.

بکهو لودر
کاربرد ماشین بکهو لودر و انواع آن

بیل بکهو از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

همانطور که در بخشهای مختلف این مقاله کاربردی به آن اشاره کردیم بیل بکهو یا بکهو لودر ازقسمتهای زیر تشکیل شده:

  • دو اتچمنت بکهو تحت عنوان بیل جلو(بیل مکانیکی) و بیل عقب (لودر)
  • موتور
  • سیستم فشار هیدرولیک و پایه های تعادل تشکیل

اتچمنت بکهو تولید شده توسط تارا بابکت شامل بیل بکهو و بیل مکانیکی با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب در اختیار متقاضایان محترم.

اتچمنت بکهو چیست؟

شما می توانید با نصب اتچمنت یا جلوبند بکهو مورد نظر، بکهو لودر خود را به یک بولدوزر قوی و چند کاره تبدیل کنید بعنوان مثال با نصب اتچمنت بیل مکانیکی به بکهو قابلیت حفر کانال، جابجایی و بارگیری خاک را به بکهو لودر اضافه کنید و جلوبندهای پرکاربرد دیگر که بر قسمت جلو و عقب بکهو لودر سوار می شوند.

از مهمترین و کاربردی ترین اتچمنت های بکهو می توانیم به بیل مکانیکی بکهو، جارو بکهو، برفروب بکهو و لیفتراک بکهو اشاره کنیم.

جلوبند بیل مکانیکی بکهو

در دو نوع بیل بکهو زاویه و بیل بکهو کامل تولید می شوند و بیشتر برای عملیات خاکبرداری و بارگیری کامیون های حامل خاک با حجم کم و جابجایی خاک نرم، لایروبی و کندن کانال هم از امکانات اضافه شده به بیل مکانیکی بکهو می باشد.

جارو جلوبند بکهو

نوعی سوییپر صنعتی یا اتچمنت بکهو که جهت نظافت و جارو کشی معابر، خیابان و جاده ها از این نوع جلوبند استفاده می شود و قابل نصب بر روی انواع ماشین بکهو، بدون محدودیت مکانی و حتی زمانی است که مجموعه بزرگ تارا بابکت از قدر ترین سازندگان جارو بکهو و بابکت می باشد.

جارو جلوبند بکهو

بکهو لودر
جارو جلوبند بکهو و تمامی سوییپر صنعتی ساخت مجموعه تارا

جلوبند برفروب بکهو

جلوبند یا اتچمنت برفروب بکهو تولیدی مجموعه تارا بابکت قابل نصب بر روی انواع بکهو، مینی لودر و بابکت که وظیفه آن در فصل زمستان پاک کردن برف از سطح خیابان، جاده، بزرگراه و اتوبان که این امر بر عهده سازمان شهرداری و راهداری استان ها می باشد انجام میشود.

جارو بکهو برفروب از دو نوع برفروب بکهو زاویه و برفروب وی شکل تشکیل شده که برفروب زاویه دارساخت گروه تارا بابکت دارای یک تیغه بسیار مقاوم فولادی و فنربندی مناسب بصورت هیدرولیکی به دو جهت چرخش زوایه دارد که این آپشن برای هدایت برف به سمت کناره معابر مفید می باشد.

برفروب بکهو

بکهو لودر
برفروب قابل نصب بر روی بکهو لودر بر قسمت بیل جلویی

جلوبند لیفتراک بکهو

اتچمنت لیفتراک جلوبندی است برای بلند کردن و جابجایی بار و محصولات متفاوت با وزن های سبک و سنگین که حمل و جابجایی آنها توسط نیروی انسانی امکان پذیر نیست، لیفتراک بکهو که بر روی ماشین بکهو نصب می شود تا وزن دو تن را می تواند جابجا کند، قابل ذکر است که در مجموعه صنعتی تارا بابکت علاوه بر اتچمنت بکهو که یکی از آنها لیفتراک بکهو است، انواع ادوات دیگر بکهو که شامل بیل مکانیکی، جاروب بکهو و برفروب بکهو می باشد با بهترین متریال ساخته و با قیمتی مناسب به بازار عرضه می شود.

لیفتراک جلوبند بکهو

بکهو لودر
لیفتراک بکهو قابلیت لیفت تا دو تن

انواع بکهو لودر

بکهو لودر در 4 مدل موتور چهار و شش سیلندر معمولی و توربو دار تولید میشوند که در این مقاله به بررسی هر کدام از آنها می پردازیم.

بکهو لودر ثابت

این بکهو کامل دارای بیل و لودر دارای قدرت بیشتری به دلیل ثابت بودن محور گردان و چرخش تا 180 درجه می باشد.

بکهو لودر تمام گردان

گرداننده بکهو لودر تمام گردان در بالای محور عمودی نصب شده که تا 270 درجه قابل چرخش است ولی عمق حفاری کمتری نسبت به بقیه مدل های خود دارد.

بکهولودر کشویی مکانیکی

بیشترین کاربرد بکهو لودر کشویی در شهر می باشد به دلیل اینکه این لودر از سمت راست شاسی به طرف چپ شاسی بصورت مکانیکی حالت کشویی دارد.

بکهولودر کشویی هیدرولیکی

شبیه به بکهو کشویی مکانیکی با این مزیت که حالت کشویی اسانی دارد وآسیبی را به آسفالت سطح شهر وارد نمیکند.

همچنین برای اطلاعات بیش تر در رابطه با بکهو لودر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

ماشین بکهو لودر

مجموعه تولیدی صنعتی تارا بابکت بزرگترین سازنده جلوبند یا اتچمنت انواع بکهو لودر ایرانی و خارجی با متریال در جه یک و همچنین با قیمت مناسب، جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از کارشناسان ما با شماره تماس های داخل سایت مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بکهو لودر

فهرست مطالب

09123988622